Online služby

Vďaka našim online službám získate lepší prehľad o svojom odbernom mieste, spotrebe elektriny a vybavíte množstvo vecí z pohodlia domova či kancelárie

Žiadosť o pripojenie

Vlastníte alebo staviate nehnuteľnosť, ktorá ešte nie je pripojená do elektrickej siete? Alebo už máte nehnuteľnosť, v ktorej je pripojená elektrina a chcete zmeniť technické podmienky pripojenia? Šetrite čas a podajte žiadosť o pripojenie elektronicky.

  Žiadosť o pripojenie   Sledovanie stavu žiadosti   Nahrávanie dokumentácie


Žiadosť o vyjadrenie k projektovej dokumentácii

Ak potrebujete naše vyjadrenie pre vydanie stavebného povolenia pre stavbu s pripojením el. zariadenia do distribučnej sústavy s hodnotou ističa do 32 A, ušetrite čas a podajte žiadosť elektronicky. Vďaka elektronickej forme tiež môžete využiť spoplatnenú službu Expresná žiadosť - vyjadrenie tak budete mať k dispozícii už do 5 pracovných dní!

   Žiadosť o vyjadrenie    Sledovanie stavu žiadosti


Žiadosť o pripojenie malého zdroja

Plánujete pripojiť zariadenie na výrobu elektriny do 10 kW (tzv. malý zdroj)? Šetrite čas a podajte žiadosť o pripojenie elektronicky.

Žiadosť o pripojenie   Sledovanie stavu žiadosti


Mobilná aplikácia ZSD

Stiahnite si bezplatnú aplikáciu aby ste mali vášho distribútora elektriny vždy poruke: služby ZSD, sledovanie spotreby, odpočet, riešenie porúch a odstávok, kontakt...

  Ďalej


Geoportál

Geoportál ponúka funkcie: informatívny náhľad sietí, žiadosť o vyjadrenie k existencii sietí, poskytovanie dát vo formáte DGN, vytvorenie situačného plánu, mapa porúch a odstávok, podnet pre správcu siete a preverenie bezprúdia vo vašej lokalite

Spustiť


Keď nejde elektrina

Ocitli ste sa bez elektriny? Skôr, než zavoláte na Poruchovú linku, urobte túto jednoduchú kontrolu.

Spustiť


Plánované odstávky

Vyhľadajte plánované odstávky elektriny na vašom odbernom mieste.

Spustiť


Aktuálne poruchy

Vyhľadajte nahlásené poruchy na vašom odbernom mieste.

Spustiť


Mapa odstávok a porúch

Pozrite si aktuálne poruchy a plánované odstávky v rámci distribučného územia ZSD na Google mapách. Vyhľadajte na mape odstávky a poruchy v konkrétnej lokalite.

Spustiť


SMS a e-mail notifikácie o poruchách

Ak na vašom odbernom mieste vznikne porucha, ktorá trvá dlhšie než 15 minút, automaticky vám bezplatne zašleme informačnú SMS alebo e-mail (táto služba zatiaľ nebola spustená v bratislavských okresoch).

Ďalej


Časy prepínania nízkej a vysokej tarify (HDO)

Využívate dvojtarifné meranie elektriny? Ak áno, tu nájdete prehľadné zobrazenie časov prepínania vysokej a nízkej tarify.

Spustiť


Distribučný portál

Vybavte všetko on-line cez informačný a komunikačný portál pre zákazníkov a obchodných partnerov ZSD.

Spustiť


Odporúčaní elektrikári

Vyhľadajte prevereného elektrikára vo vašom okolí, ktorý vám pomôže pripraviť vaše odberné miesto na pripojenie do distribučnej sústavy

Spustiť