ie

Prehliadač Internet Explorer nie je podporovaný

Pre správne zobrazenie stránky vám odporúčame použiť prehliadač Firefox alebo Chrome

Novinky

14.10.2021 

Sprejeri opäť vytvorili dielo na jednej z našich trafostaníc

V spolupráci s mestom Trnava a občianskym združením EUFORION dala Západoslovenská distribučná (ZSD) nasprejovať trafostanicu na ulici Ludviga van Beethovena v Trnave. Táto aktivita nadväzuje na pilotný projekt, ktorý sme realizovali v rámci podujatia Bratislava Street Art v roku 2018 ako ukážku toho, akou cestou sa môže revitalizácia trafostaníc uberať. Pozitívne ohlasy nás motivovali v ich premene pokračovať.

Vzhľad trafostaníc je v ZSD dlhodobo diskutovanou témou. Projekt Trnava Street Art Gallery 2021 bol ďalšou vhodnou príležitosťou, ako priniesť do ulíc mesta niečo originálne a nové. Trafostanica na ulici Ludviga van Beethovena prešla takouto premenou len za 14 dní. Zaslúžili sa o ňu dvaja francúzski umelci – JACE a Cart 1. Keďže ide o jedinečné umelecké diela, grafická stránka bola ponechaná na kreativite umelcov.

Objekt sa nachádza oproti tunajšej škole pre deti so špeciálnymi potrebami, na jeho opačnej strane zas sídli základná škola. Deti tak majú niečo zaujímavé a inšpiratívne priamo vo svojom okolí, pred oknami svojej školy – a to je ďalší bonus, ktorý táto aktivita prináša. „Výsledkom som nadšený, a som rád, že aj reakcie obyvateľov sú veľmi pozitívne. Verím, že aj takýmito projektami dokážeme o sebe, distribučiaroch, hovoriť a propagovať tak našu firmu,“ povedal predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ ZSD Tomáš Turek.

Posúďte sami, ako úsilie umelcov dopadlo:

Sprejeri opäť vytvorili dielo na jednej z našich trafostaníc

Sprejeri opäť vytvorili dielo na jednej z našich trafostaníc

Sprejeri opäť vytvorili dielo na jednej z našich trafostaníc